Voda řeší všechno... Bolí tě hlava? Pij více vody. Štve tě někdo? Utop ho!!!

Protančená noc - téma týdne

18. června 2017 v 20:31 | Kačule, Sami |  Téma týdne

Konečně další kus!! A tentokrát jsme dodržely slib a je to od nás!!!! :D Tak si užijte čtení a příští týden bychom se měly hlásit s další tvorbou!
Kačule

"Ahoj Áďo. Nazdar Camerone." pozdravila jsem páreček, co si zrovna včera vyznal lásku. Konečně. Trvalo mi, než jsem je k tomu dokopala a ke všemu to musela říct první Áďa. No jo no, než se kluci rozhoupou… už je o sto let později.

"Ahoj Becco." usmála se hnědovlasá Áďa.

"Ahoj." kývl blonďatý Cameron. Taky jsem se zazubila.

"Tak co? Koukám, že to dopadlo dobře." mrkla jsem na Áďu. Ta trošičku zčervenala.

"J-Jo."

"A pak že tě nemá rád. Takový blbosti," odfrkla jsem si. "Vždyť se koukni, jak se na tebe lepí."

"Já se nelepím!" protestoval Cameron.

"Jo, jasně a já jsem vlkodlak." protočila jsem hnědozelené oči.

"Nejsi." zavrtěla hlavou Áďa, i když věděla, že to myslím ironicky.

"Ahoj Becco. Ještě že jsi tady. Myslela jsem, že tady z toho jejich cukrování brzo umřu." všimla si mě černovlasá Kelly.

"Čau Kelly. To se ty dvě hrdličky až tak moc cukrovaly?" nadzvedla jsem obočí.

"Jo. Nikoho nevnímali, takže jsem se musela bavit s timhle vodním živočichem!" ukázala na hnědovlasého kluka vedle ní. Jistěže se Kelly musela přesadit vedle Elliota. To by bylo utrpení, kdyby ten páreček přede mnou, který se mimochodem už zase cukroval, nebyl spolu.

"Jé, nazdar Cejne." zašklebila jsem se.

"Nazdar." zvedl na chvíli zrak od mobilu. Pak se ale zase plně věnoval hlazení displeje.

"On si ani nevšiml, že jsem mu řekla blbě." podivila jsem se.

"Dneska jsem asi jediná, se kterou se budeš moct bavit." pokrčila rameny Kelly. Povzdechla jsem si, ne že by mi to vadilo, ale stejně…

"Jo, asi máš pravdu." řekla jsem nastejno s Áďou. Překvapeně jsem se otočila, ale zjistila jsem, že se zase baví s Camem. Ale pak se její hnědozelené oči upřeli na mě.

"Nechtěla bys s námi dneska večer na nějakou diskošku? Bude sranda a měla by tam být i Kelly."

"Diskotéka?" zopakovala jsem. Áďa kývla.

"No tak možná…" zvažovala jsem. Nakonec jsem ale souhlasila.

"Kelly nedorazí." oznámila Áďa, když domluvila. Stály jsme s Cameronem před klubem, kde se konala diskotéka a čekaly na Kelly. Jenže teď, když jsem se dozvěděla, že nedorazí, jsem začala litovat toho, že jsem svolila. Nebudu se mít s kým bavit. Nevyčítám jim to, že si užívají chvil spolu, ale já prostě nenávidím číslo tři. Vždycky se totiž dva z trojice baví spolu víc než s tím posledním. Ale tak co se dá dělat, nějak to překousnu.

"Tak jdeme, ne?" tleskl Cameron nadšeně. Ale Áďa po mně vrhla nejistý pohled. Donutila jsem se k úsměvu.

"No jasan!"

Vešli jsme. Všude to tu dunělo, jak z repráků pouštěli písničky na plný pecky, a bylo tady plno barev. Až to bylo oslepující. Zrovna hráli populární písničku, na kterou se kupodivu dalo tancovat, a tak jsem popadla páreček, co se rozhlížel a snažil se zorientovat, za ruce a vytáhla je na parket. Tam už se svíjelo hodně těl jiných lidí, takže chvíli trvalo, než jsme si našli volný kousek místa, ale nakonec se nám to podařilo. Po nějaké době, co jsem se už tolik nebavila, jsem se rozhodla jít se napít. Jenže jsem v klubu ještě nikdy nepila, a tak jsem nevěděla, jestli je bezpečné pít pití ze stolu. Moc jsem na to nevsázela, tudíž jsem se vydala na záchody, kde jsem se napila z kohoutku. Voda byla pitná, díkybohu. Vyšla jsem ze záchodů a chtěla najít Áďu s Cameronem, když pustili rockovou písničku, kterou jsem poslouchala. Ihned jsem zapomněla na to, co se děje, a šla si zatancovat. Ke konci písničky mě zastavil jeden kluk. Měl blonďaté vlasy, ale barvu očí nešlo ve změti střídajících se světel rozeznat.

"Ahoj. Ty máš ráda rock?" otázal se překvapeně.

"A-Ahoj," překvapil mě, takže jsem se trochu zakoktala, ale po chvíli mě to přešlo. "To tě to tolik udivuje? Je to snad špatně?"

Ano, byla jsem ironická. Sice to neudělá ten nejlepší první dojem, ale byla jsem aspoň taková, jaká jsem vždycky.

"No, moc lidí rock nemusí." pokrčil rameny. Abych pravdu řekla (nebo spíš napsala…), byl celkem milý, i když ta první otázka byla trošku zavádějící.

"Nemůžu za to, že se jim to nelíbí. Já zase nesnáším rap. Teda, když je ten text nesmyslnej." zakřenila jsem se a poodešla z parketu. Blonďák mě následoval.

"Hele, jak se vlastně jmenuješ?" zeptala jsem se, když jsem zjistila, že se nevypařil.

"Kryštof. A ty?" oplatil mi to.

"Rebecca, ale říkej mi Becco." odpověděla jsem.

"Dobře, Becco." očividně si to vychutnával.

"Copak, Krýšo?" nadzvedla jsem obočí provokativně. Opřela jsem se o stůl s punčem, zrovna když se blonďák zamračil.

"Neříkej mi Krýšo." zavrčel.

"Tak ne. A Štofin?" zazubila jsem se.

"Na to, že jsme se zrovna poznali, se mnou mluvíš docela uvolněně. Možná až moc." ušklíbl se.

"Taková jsem vždycky. Alkohol za to nemůže." odvětila jsem.

"Neruším?" ozvalo se znenadání vedle mě. Otočila jsem se a zjistila, že tam stojí Áďa s nesmělým úsměvem. Zavrtěla jsem hlavou, až se mi hnědé vlasy rozlétly do všech stran.

"Áďo, tohle je Kryštof, zrovna jsme se poznali. Kryštofe, Áďa, moje nejlepší kamarádka." představila jsem je. Pak jsem se rozhlédla okolo, jestli se Cameron opovážil nechat Áďu samotnou. Pro jeho štěstí stál u baru, a zatímco objednával pití, pořád ji kontroloval. Měl jediné štěstí…

"Odkud jsi?" zeptala se Áďa na otázku, jenž jsem nestihla položit.

"Bydlím tady v okolí města. Přes řeku." odpověděl nesměle Kryštof. Áďa si ho přeměřila zkoumavým pohledem.

"A kam chodíš do školy? Kolik ti vlastně je?" pokračovala ve výslechu. Ani jsem jí nehodlala zastavit, docela mě zajímalo, co všechno z něj vytáhne.

"Eh, no…" podrbal se na temeni. "Je mi šestnáct a chodím na střední."

"Proč jsi tady takhle sám? Nebo tady máš někde partu?" přimhouřila oči Áďa. Plácla jsem se do čela. Vážně se ho ptá na tohle?

"No, přišel jsem s kluky, ale ty se hned zlili, takže jsem tady teď sám. Dalo by se říct." zašklebil se Kryštof. Áďa ne něj vrhla poslední podezřívavý pohled a pak se obrátila na mě.

"Sice vypadá nevinně, ale měj se na pozoru." zašeptala mi do ucha.

"Klídek. Přinejhorším mu jednu vrazím." řekla jsem hraně nezaujatým hlasem. Pak jsem na ní kývla, aby šla zpět za Cameronem, a když tak udělala, obrátila jsem se na Kryštofa.

"Vadil ti ten výslech hodně?" zazubila jsem se. Taky se usmál.

"Ani ne. Bylo vidět, že o tebe má starost."

"No jo no, Áďa." odmávla jsem tohle téma. Pak jsem zaregistrovala, že z repráků se začal linout rap. Obrátila jsem oči v sloup a namířila si to ven na vzduch. Kryštof mě následoval, čemuž jsem se docela divila, ale jestli ten kluk má nějaké zlé úmysly, dělá dobře. Aspoň pro něj.

"Rap, co?" zeptal se, když jsme stáli před klubem v osvětlení pouliční lampy. Teď jsem ho docela dobře viděla, takže jsem si potvrdila, že má blonďaté vlasy. Oči měl modrozelené a tváře mu zdobilo dokonce i pár pih, takže vypadal celkem roztomile.

"Jo." přitakala jsem a podívala se na oblohu. Nikde nebyl žádný mrak, ale kvůli lampě se nedalo pořádně zahlédnout hvězdy. Chtěla jsem je vidět, jenže mi bylo proti srsti chodit někam s někým, koho jsem právě potkala. Koutkem oka jsem se koukla na Kryštofa. Pozoroval mě.

"To jsem tak zajímavá?" promluvila jsem. Trhl sebou.

"N-No, jenom jsem přemýšlel, jaké máš oči. Vevnitř jsem je nemohl pořádně vidět a teď stojíš částečně ve stínu." vymáčkl ze sebe a sklopil pohled. V téhle chvíli vypadal jako stydlín. Pohlédla jsem na něj a se slovy: "Tak to si budeš muset zjistit sám." jsem znovu zmizela v klubu. A on mě následoval. Vážně?! Připadal mi tak trochu jako ocásek, ale byla jsem ráda, že jsem ho potkala. Aspoň jsem se měla s kým bavit. Nakonec jsem s ním zůstala po celou noc. O zábavu nebyla nouze, a dokonce i tanec nechyběl. Celé by se to dalo nazvat protančenou nocí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chcete abychom zveřejňovaly témata týdne?

Ano
Ne

Komentáře

1 sugr sugr | E-mail | Web | Včera v 20:20 | Reagovat

Hezké pokračování, takové svižné, veselé, prostě...,líbí se mi. Téma barvy očí se tam promítlo víckrát a hnědozelené oči, ty musí být krásné! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama